לכל שכיר בישראל מגיע 8000 ש”ח בממוצע מהחזר מס כספי,אבל את הרוב השכירים מזניחים למדינה.

קליאנטלה  פורסם: 8/09/2020

בזמן שאתם יושבים ומסתכלים על המשפט הזה,בין אם אתם באבטלה,חל”ת או בין מקומות עבודה זורם כסף ששייך לכם היישר אל קופות המדינה.הכסף הזה מגיע מחישוב מס שנופל בין הכסאות ומשם הישר לשולחנות של פקידי האוצר.ומדובר בלא פחות מ-8 מיליארד ש”ח. אם אתם שכירים אתם כבר יודעים שאת חישובי המס שלכם לא עושה רואה חשבון פרטי משלכם אלא אחד שממונה מטעם החברה שבה אתם עובדים.והחישוב החודשי מסתכם בכמה פעולות יסודיות בלבד על מנת לתפעל את המערכת בצורה היעילה והמהירה ביותר שיש.אבל מה,ישנם הרבה גורמים שבהם אף אחד לא טורח לגעת והם מתבטאים בצורת כסף (והרבה) שאמור להגיע ישירות אל הכיס שלכם.הממוצע היום עומד על 8000 ש”ח החזר כספי ממוצע לכל שכיר בישראל.

שכיר? הקלק כאן לבדיקה חינם להחזר המס הכספי שלך

 

אז מה בתכלס מגיע לשכירים בישראל?

לכל שכיר בישראל ישנם סעיפים שלא משוכללים על ידי רואי החשבון של החברה בה הוא עובד.במידה והינך שכיר/ה שמרוויח/ה מעל 7000 ש”ח בחודש,החל משנת 2020 כל אחד מהסעיפים הללו הוא נקודת זכות ששווה לך 2,628 ש”ח במזומן. הנה חלק מהם:

  • החלפת מקומות עבודה:הסעיף הראשון שכמעט קיים אצל כל שכיר בישראל.אם החלפת מקומות עבודה ב-7 השנים האחרונות זוהי נקודת זכות ששווה לך 2,628 ש”ח.
  • תקופת אבטלה:במידה והיית בתקופת אבטלה במשך 7 השנים האחרונות,דהיינו חתמת בלשכה זוהי נקודת זכות ששוה לך 2,628 ש”ח.
  • שינויים במשכורת:במידה והיו לך שינויים בתלוש המשכורת שלך ב-7 השנים האחרונות,בסכום אותו קבלת בתלוש המשכורת,הרי שזהו תהליך שדורש אמצעי מיסוי וגם שווה לך 2,628 ש”ח.
  • תשלום מזונות:אדם הממשיך לשלם מזונות לבן זוגו הקודם לשם כלכלת ילדיו ונישא מחדש זכאי לקבל נקודת זיכוי ששווה לך 2,628 ש”ח.(ההטבה במס מגיעה אף לאנשים המכלכלים את ילדיהם שלא חיים עימם, אפילו אם הם נולדו מחוץ למסגרת הנישואין).
  • הורים לילדים בעלי לקויות למידה/בחינוך מיוחד:אישורים רפואיים (טופס 127)המאשרים כי הילד אכן סובל מלקות למידה או נמצא בחינוך מיוחד שווים לכם ההורים 2580 ש”ח.
  • הפקדות לביטוחים:בכדי לעודד את תושבי ישראל להפקיד כספים בביטוחי חיים ובקופות גמל קבע המחוקק בחוק הקלות בתשלומי המס למפקידי כספים.נקודת זכות ששוויה 2580 ש”ח.
  • משיכת קרן פנסיה מוקדמת:במידה ומשכת את קרן הפנסיה שלך לפני היעד שנקבע מראש,זוהי נקודת זכות שווה לך 2,628 ש”ח.
  • שכיר המתעסק בסחר מניות בבנקים:קנית? מכרת? או סחרת במניות דרך חשבון הבנק שלך,אתה זכאי בנקודת זכות של 2,628 ש”ח.
החלפת מקומות עבודה,תקופת אבטלה,שינויים במשכורת,תשלום מזונות,הורים לילדים בחינוך מיוחד,הפקדות לביטוחים,משיכת קרן פנסיה וסחר במניות ב-7 השנים האחרונות הן נקודות זיכוי ששוות לך כל אחת 2,628 ש”ח במזומן.כך,הגיעו ישראלים רבים להחזרים של אלפי ועשרות אלפי שקלים כל אחד.

איך מגישים בקשה להחזר מס?

על מנת להגיש בקשה לתיאום והחזר מס, קיים הליך מסודר של פתיחת תיק, מילוי טפסים והגשתם לרשויות. משום שמדובר בביורוקרטיה רבה ותלות בסעיפים ספציפיים בתקנות המס, ישראלים רבים לא מנצלים את מלוא הזכאות שלהם להחזר, בעקבות חוסר הידע והניסיון בתחום.

אחד הפתרונות הטובים והיעילים ביותר למי שרוצה לקבל את החזר המס המגיע לו, הוא הגשה דרך חברות מומחיות, שמלוות את התהליך מתחילתו ועד סופו.חשוב לדעת,ביחרו רק בחברות שמבצעות את השכלול וגובות את עמלת העבודה שלהם רק אחרי שאתם קבלתם כבר את הכסף לחשבון הבנק שלכם.

דעו וקחו בחשבון שהגשת בקשה דרך חברה מומחית כוללת בדיקת זכאות, פתיחת תיק מול הרשויות, הפקת הניירת והמסמכים הרלוונטיים, הגשת הטפסים והתנהלות מול המוסדות, ליווי צמוד עד לקבלת ההחזר לחשבון הבנק שלכם.וחשוב מהכל לא טיפול חלקי וחסר מקצועיות אלא מיצוי מוחלט לקבלת החזר כספי מלא שיעשה את ההבדל בין החזר של מאות שקלים להחזר של אלפי ועשרות אלפי שקלים שמגיעים לכם כחוק.

שאלון מלא להחזר המס הכספי שלך

מעל ל-8 מיליארד ש”ח מחכים לכלל השכירים בישראל בקופות המדינה.השאלון הבא יגיע לידי יועץ מס מומחה,לבדיקה חינמית  להחזר המס הכספי שלך.אנא ענה בקפידה בכדי לקבל אינדיקציה מלאה אודות הפוטנציאל שלך.

האם בין השנים 2014-2019 עבדת כשכיר? (אם כעצמאי באילו שנים?)
הפסקת עבודה - לפחות חודש אחד ללא הכנסה לדוגמה: שהייה בחו"ל)
האם שילמת בין 2014-2019 כספים מכיסך לביטוח חיים או לביטוח חיים למשכנתא ?(אם כן רשום חברת ביטוח)
האם שלמת בין 2014-2019 מזונות?
מהו השכר החודש הממוצע שלך?
שם
טלפון